galeria Agata Młynarska
Ocena: 4.43 (14)
Informacja o Agata Młynarska

Agata Maria Młynarska-Kieniewicz (ur. 23 marca 1965 w Warszawie) - polska dziennikarka, konferansjer i prezenterka telewizyjnej Czwórki. Z wykształcenia polonistka, córka popularnego piosenkarza Wojciecha Młynarskiego.

Absolwentka XI Liceum Ogólnokształcące im. M.Reja w Warszawie.

Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu, który otrzymała za pomoc dzieciom z polskich domów dziecka oraz udział w wielu akcjach charytatywnych na rzecz dzieci.

Od 1990 do 2006 roku związana z telewizyjną Dwójką, obecnie prezenterka Polsatu oraz TV4.

Przygoda Agaty z telewizją rozpoczęła się od prowadzenia wraz z Jurkiem Owsiakiem programu młodzieżowego Róbta, co chceta!. Następnie prowadziła pierwsze finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wiele imprez i programów rozrywkowych. Do września 2006 była gospodynią porannego magazynu Pytanie na śniadanie. Krótko po jej przejściu do Polsatu zaczęły się zdjęcia do drugiej edycji teleturnieju dla gimnazjalistów Eureko, ja to wiem! którego została prowadzącą.

Agata Młynarska w 2007 prowadziła w Polsacie Dzień Kangura, który był na licencji hiszpańskiego Un kangurro muy famoso. W programie goście występowali w roli nianiek w wielodzietnych rodzinach. Obecnie prowadzi teleturniej Eureko, ja to wiem! w TV4.

Od 21 marca 2010 roku w telewizji Polsat prowadzi wraz z Krzysztofem Ibiszem show pt. On i Ona.

Agata Młynarska jest córką Wojciecha (piosenkarza i autora tekstów) i Adrianny z Godlewskich (aktorki). Ma dwoje rodzeństwa: siostrę Paulinę (aktorkę i dziennikarkę TVN Style) i brata Jana.

Była dwukrotnie mężatką. Pierwsze jej małżeństwo z Leszkiem Kieniewiczem (doktorem historii) trwało dziesięć lat, natomiast drugie z Jerzym Porębskim (biznesmenem) tylko rok. Ma dwóch synów: Tadeusza i Stanisława. Obaj pochodzą z jej pierwszego związku. Była związana z dziennikarzem i prezenterem pogody w TVP Jarosławem Kretem, 22 stycznia 2007 r. zaręczyli się, jednak później nastąpiło rozstanie.
Dodaj nowy komentarzBielizna -golizna
Pani Agato warto byloby wlozyc pod skukienke ...cos niecos a nie swiecic wydepilowana golizna .
(byla wielbicielka 2012-02-10, 22:20:48)