fotka Denise Richards
Ocena: 5 (2)
Informacja o Denise Richards

Denise Lee Richards (ur. 17 lutego 1971 roku w Downers Grove, w stanie Illinois, USA) - amerykańska aktorka filmowa i modelka.

Jest starszą córką (ma młodszą siostrę) Irva i zmarłej Joni Richards.

Od dziecka była cicha i nieśmiała. Dorastała w okolicach Chicago. Później przeniosła się do San Diego, w stanie Kalifornia. Uczęszczała do Herrick Junior High School. W szkole El Comino High School w Oceanside, którą ukończyła w 1989 roku, dokuczano jej, nazywając Denise-Rybie Usta. Pewności siebie miała nabrać, skupiając się na karierze modelki, reklamując pomadki do ust. Podróżowała między Nowym Jorkiem a Tokio. Po dwóch latach pracy na wybiegu zadebiutowała jako aktorka epizodami w sitcomach FOX Świat według Bundych (Married with Children, 1987), ABC Doogie Howser - lekarz medycyny (Doogie Howser, M.D., 1991) i NBC Kroniki Seinfelda (Seinfeld, 1993) oraz serialach Aarona Spellinga: Beverly Hills 90210 (1992) i Melrose Place (1996).

Zauważona i doceniona została po zagraniu nominowanej do nagrody Blockbuster Entertainment kinowej roli pilota wojennego statku kosmicznego Carmen Ibanez - pełnej entuzjazmu idealistki w filmie sci-fi Paula Verhoevena Żołnierze kosmosu (Starship Troopers, 1997). Wkrótce posypały się kolejne propozycje filmowe. Rola uwodzicielskiej uczennicy college'u w thrillerze Dzikie żądze (Wild Things, 1998) u boku Neve Campbell, Kevina Bacona i Matta Dillona stała się wielkim sukcesem zawodowym i zdobyła nominację do nagrody MTV Movie.

Sławę i finansową niezależność przyniosła jej rola Christmas Jones, dziewczyny Jamesa Bonda, w filmie Świat to za mało (The World is Not Enough, 1999) z Pierce'em Brosnanem w roli agenta 007 i Sophie Marceau. Podziwiana przez publiczność, nie zyskała przychylności krytyków kinowych, a za postać tę odebrała nagrodę Złotej Maliny dla najgorszej aktorki drugoplanowej i na pocieszenie zdobyła nominację do Blockbuster Entertainment Award. Później pojawiła się w jednej z głównych ról w slasherze Walentynki (Valentine, 2001) z Davidem Boreanazem.

W roku 1998 romansowała z aktorem Patrickiem Muldoonem. Od Świąt Bożego Narodzenia 2001 zaangażowała się w nieformalny związek z aktorem Charlie Sheenem. W dniu 15 czerwca 2002 roku wyszła za niego za mąż. Urodziła im się córka Sam (ur. 9 marca 2004 w Los Angeles). Denise złożyła 2 marca 2005 roku pozew o rozwód, lecz ze względu na narodziny drugiego dziecka pary, córki Loli (ur. 1 czerwca 2005), szybko go wycofała. Jednak w 2006 roku ostatecznie się z nim rozwiodła i nawiązała romans z muzykiem Richie Samborą.

Dodaj nowy komentarz