zdjęcie Ricky Martin
Ocena: 4.2 (5)
Informacja o Ricky Martin

Ricky Martin, właściwie Enrique José Martín Morales (ur. 24 grudnia 1971 w San Juan) - portorykański wokalista popowy i aktor, laureat nagrody Grammy i Latin Grammy. Ma własną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

Urodził się 24 grudnia 1971 w dystrykcie San Juan Hato Rey. Jest jedynym dzieckiem psychologa Enrique Martína III i księgowej Nereidy Morales. Gdy miał dwa lata, jego rodzice rozwiedli się. Jego ojciec ma troje, a matka dwoje dzieci z innych małżeństw.

Mając sześć lat zapragnął występować na scenie. W wieku dwunastu lat zyskał sławę występując w latynoamerykańskim boysbandzie Menudo, z którym pojawił się w argentyńskim serialu Por siempre amigos (1987). Mając siedemnaście lat porzucił grupę i powrócił na Portoryko. Następnie wyjechał do Nowego Jorku i miasta Meksyku. Wystąpił jako Pablo Loredo w telenoweli Alcanzar una estrella (1990) i Alcanzar una estrella II (1991)

W 1990 rozpoczął muzyczną karierę solową, zrealizował swój pierwszy album Ricky Martin w języku hiszpańskim, a rok później nagrał singel "Fuego Contra Fuego". Zdobył popularność w Meksyku, Argentynie, Chile i Stanach Zjednoczonych. Zagrał postać Enrique w dramacie muzycznym Más que alcanzar una estrella (1992). W 1993 sprzedał milion egzemplarzy swojej płyty Me Amarás oraz wystąpił w sitcomie NBC Getting By (1993). W 1994 przeniósł się do Los Angeles, gdzie został zaangażowany do roli barmana Miguela Moreza w operze mydlanej ABC Szpital Miejski (General Hospital, 1994?1995). 24 czerwca 1996 zadebiutował na scenie teatru broadwayowskiego w roli siedemnastoletniego Mariusa Pontmercy w sztuce według Nędzników Wiktora Hugo. Niedługo potem ukazał się jego pierwszy anglojęzyczny album Vuelve (1996). Zyskał tytuł gwiazdy na scenie muzyki latynoamerykańskiej. Jego popularność przyczyniła się do sukcesów takich artystów jak Enrique Iglesias, Jennifer Lopez, Shakira oraz Juanes. Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 1998 wylansował przebój "The Cup of Life"/"La Copa de la Vida". Kolejna jego anglojęzyczna płyta, Ricky Martin (1999), odniosła wielki sukces w wielu krajach zdobywając siedem platynowych płyt, a promujący pierwszy singel "Livin' la Vida Loca" okazał się przebojem. Ricky Martin nagrał też utwór "Be Careful (Cuidado Con Mi Corazón)" w duecie z Madonną. Następny album, Sound Loaded (2000), wylansował takie przeboje jak "She Bangs" i "Nobody Wants to Be Lonely" w duecie z Christiną Aguilerą.

W sierpniu 2008 został ojcem synów bliźniaków, których urodziła matka zastępcza.

29 marca 2010 ujawnił, że jest homoseksualistą.
Dodaj nowy komentarzUwielbiam Cię!!!!
Kocham Rickiego Martina:) Fajnie,że jest gejem.Gdybym był starszy startowałbym do niego!!!! hehe
(Mariusz 2010-06-24, 23:04:39)