fotka Carla Bruni
Ocena: 4.36 (11)
Informacja o Carla Bruni

Carla Bruni-Sarkozy (ur. Carla Gilberta Bruni Tedeschi, 23 grudnia 1967 w Turynie) - włoska modelka i piosenkarka, żona urzędującego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego.

Posiada obywatelstwo Włoch i Francji.

Jest córką przemysłowca i kompozytora Alberto Bruni Tedeschi oraz pianistki Marysy Borini. Ma starszą siostrę, aktorkę Valerię. Jej brat, Virginio, zmarł w 2006 roku na AIDS. Biologicznym ojcem Carli jest Maurizio Remmert, gitarzysta, z którym matka Carli miała romans przez sześć lat. Carla ma przyrodnią siostrę, Consuelę Remmert.

Urodziła się w Turynie, ale od piątego roku życia wychowywała się we Francji. Szkołę średnią ukończyła w Szwajcarii. Następnie wróciła do Francji i zaczęła studiować architekturę i historię sztuki w Paryżu. W wieku 19 lat rozpoczęła karierę modelki.

W latach 90. XX wieku należała do ścisłej czołówki modelek na świecie, zarabiając 7,5 miliona dolarów rocznie. Pracowała dla największych projektantów, do których należeli m. in. Christian Dior, Paco Rabanne, Sonia Rykiel, Christian Lacroix, Karl Lagerfeld, John Galliano, Yves Saint-Laurent, Chanel, Versace. W 2001 roku urodziła syna - Aureliena.

W 1997 zakończyła karierę modelki i poświęciła się muzyce. Wydała trzy albumy ze swoimi piosenkami.

W czasie kariery modelki związana była m. in. z Vincentem Pérezem, Erikiem Claptonem, Donaldem Trumpem i Kevinem Costnerem. Jej bliskim przyjacielem był też Mick Jagger. Ze związku z Rafaelem Enthovenem, znanym francuskim filozofem, ma syna Aureliena, ur. w 2001 r.

W grudniu 2007 w mediach pojawiła się informacja o związku Carli Bruni z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozy. Para razem spędziła święta w Egipcie. Nicolas Sarkozy i Carla Bruni pobrali się 2 lutego 2008 w Pałacu Elizejskim w Paryżu. Jest to pierwszy w historii Republiki Francuskiej przypadek ślubu prezydenta podczas sprawowania urzędu.
Dodaj nowy komentarzeee
no mnie się ona nie podoba, przeciętna jest!
(mala 2012-02-14, 15:49:09)
Super kobieta
poprostu Piekna Kobieta
(xxx 2010-10-17, 22:26:16)
mm
zajebista laska z niej jest ;p az trudno przyznac ze jest pierwsza dama xd
(kisiu 2010-07-05, 23:05:21)