zdjęcie Leonardo DiCaprio
Ocena: 4.64 (11)
Informacja o Leonardo DiCaprio

Leonardo Wilhelm DiCaprio (ur. 11 listopada 1974 w Los Angeles) - aktor amerykański.

DiCaprio urodził się w Los Angeles w Kalifornii jako jedyne dziecko Irmelin (z domu Indenbirken) i George DiCaprio. Jego matka przeprowadziła się z niemieckiego Oer-Erkenschwick do Stanów w 1950 roku a jego ojciec jest w połowie Włochem a w połowie Niemcem. Zaś jego babka, Helene Indenbirken, która urodziła się jako Yelena Smirnova, była Rosjanką.

W filmie zadebiutował w wieku 5 lat w serialu Romper Room. Później występował w reklamówkach. Oficjalnie za jego pierwszą ważną rolę uznaje się występ w filmie Critters 3. W 1993 zdobył rolę w filmie Chłopięcy świat u boku Roberta De Niro.

Przełomem w karierze była rola upośledzonego chłopca w filmie Co gryzie Gilberta Grape'a, za którą został nominowany do Oscara jako najlepszy aktor drugoplanowy.

Potem jako dwudziestodwuletni chłopak zagrał w filmie Romeo i Julia. Natomiast największym jego sukcesem był film pod tytułem Titanic wyreżyserowany przez Jamesa Camerona, który zdobył 11 Oscarów. Zagrał w nim rolę głównego bohatera - Jacka Dawsona.

Jego kariera ucichła na kilka lat, dopiero w roku 2002 Leonardo DiCaprio zagrał główną rolę w filmie Złap mnie, jeśli potrafisz, a później w latach 2004 i 2006 w wielokrotnie nagradzanych Aviatorze oraz Infiltracji.

Do niedawna jego partnerką była światowej sławy modelka Gisele Bündchen. Byli ze sobą około 5 lat. Obecną jego partnerką jest modelka izraelska Bar Refaeli.
Dodaj nowy komentarz