zdjęcie Keanu Reeves
Ocena: 4.77 (13)
Informacja o Keanu Reeves

Keanu Charles Reeves (ur. 2 września 1964 w Bejrucie, Liban) - kanadyjski aktor.

Jego ojciec Samuel Nowlin Reeves jest Amerykaninem azjatyckiego pochodzenia (pół Chińczyk, pół Hawajczyk), a matka Patricia jest Brytyjką.

Krytycy docenili jego talent już po roli w sztuce Wolfboy w Toronto. Swoje pierwsze doświadczenia przed obiektywem kamery Reeves nabywał dzięki występom w niewielkich produkcjach kanadyjskiej telewizji.

W 1986 otrzymał pierwszą szansę zagrania w dramacie obyczajowym Youngblood, gdzie wcielił się w postać hokeisty. W niedługim czasie stworzył kreację w dramacie kryminalnym W zakolu rzeki. W 1988 zagrał epizodyczną rolę w filmie Stephena Frearsa Niebezpieczne związki. Rok później wystąpił w roli Teda Logana w filmie Wielka przygoda Teda i Billa. Wystąpił w wielu filmach, u licznych reżyserów światowego kina, tworząc doskonałe kreacje, m.in. w obrazach Moje własne Idaho, Drakula, Mały Budda, Wiele hałasu o nic. W 1994 zagrał w filmie Speed: Niebezpieczna szybkość, który stał się ogromnym sukcesem komercyjnym ( film zarobił 121 mln. dolarów). Uczynił on z niego gwiazdora Hollywood, a zarazem jednego z najlepiej zarabiających aktorów amerykańskich. Stworzyło mu to szansę współpracy z taką gwiazdą kina jak Al Pacino w Adwokacie diabła (1997). Popularność przyniosła mu rola Neo Matriksie (1999) w reżyserii braci Wachowskich.

Keanu Reeves jest obecnie jednym z najlepiej opłacanych aktorów swojej generacji.
Dodaj nowy komentarzgift.jhonson45@yahoo.com
gift.jhonson45@yahoo.com Witam drodzy Jak się dzisiaj, mam nadzieję, że wszystkie te rzeczy, jest ok z tobą jako mój przyjemność kontaktu z Tobą po obejrzeniu Twojego profilu w tym miejscu (http://ambinet.pl), które naprawdę interesował się mną o komunikacji z Państwem, jeśli masz chęć ze mną, abyśmy mogli poznać się lepiej i zobaczyć co się wydarzy w przyszłości. Będę bardzo szczęśliwy jeśli możesz napisać do mnie poprzez mój e-mail za komunikację Najprostszy i wiedzieć wszystko o sobie nawzajem ok, tu jest mój e-mail. i będzie czekać, aby usłyszeć od ciebie, Twój nowy przyjaciel upominkami. Hello dear How are you doing today, i hope every things is ok with you as its my pleasure to contact you after viewing your profile in this site(http://ambinet.pl) which really interest in me having communication with you,if you will have the desire with me so that we can get to know each other better and see what will happen in future. i will be very happy if you can write me through my email for easiest communication and to know all about each other ok, here is my email. i will be waiting to hear from you, your new friend Gift. (Id) gift.jhonson45@yahoo.com
(gift.jhonson45@yahoo.com 2011-02-15, 20:10:57)
re
jest niesamowity i niech nie mówi,że nie jest seksowy i przystojny
(wyjątkowa 2010-07-11, 08:10:34)