fotka Josh Hartnett
Ocena: 4.86 (7)
Informacja o Josh Hartnett

Joshua Daniel Hartnett (ur. 21 lipca 1978 roku w Minnesocie) - amerykański aktor i producent filmowy.

Ma szwedzkie pochodzenie. Podobnie jak jego młodsze rodzeństwo - Jessica, Jake i Joey - wychowywany był przez ojca Daniela Hartnetta i macochę Molly. Jego rodzona matka, po rozwodzie z ojcem, wyprowadziła się z San Francisco. Dorastał w St. Paul, w stanie Minnesota. Uczęszczał do Katolickiej Szkoły Podstawowej Narodzenia Naszego Pana (Nativity of Our Lord Catholic Grade School). Zainteresował się aktorstwem po występie jako Huckleberry Finn w przedstawieniu Przygody Tomka Sawyera Marka Twaina w szkole średniej Cretin-Derham Hall High School. W czerwcu 1996 roku ukończył Minneapolis South High School w Minneapolis, w stanie Minnesota. Gdy doznał poważnej kontuzji kolana, zaniechał planów związanych z footballem i szlifował aktorstwo w Youth Performance Company w Minneapolis. Pracował w wypożyczalni filmów wideo w St. Paul. Przez rok uczył się technik teatralnych na State University of New York w nowojorskim Purchase.

Po udziale w serialu Cracker (1997), karierę na dużym ekranie rozpoczął od drugoplanowej roli jako syn Jamie Lee Curtis w horrorze Halloween: 20 lat później (Halloween H20: 20 Years Later, 1998). Potem zagrał m.in. w takich filmach akcji jak Helikopter w ogniu (Black Hawk Down, 2001) oraz komedii 40 dni i 40 nocy (40 Days and 40 Nights, 2002). Największą sławę zdobył jednak, gdy wcielił się w rolę pilota Danny'ego Walkera w melodramacie wojennym Pearl Harbor (2001). W 2002 roku w Las Vegas odebrał nagrodę ShoWest jako Gwiazdor Jutra.

W szkole średniej spotykał się ze swoją ukochaną Ellen Fenster (ur. 1978), która zajmowała się reżyserią teatralną. Spotykał się z Estellą Warren (2001), Gisele Bundchen, Monet Mazur i Penelope Cruz (2007). Od lutego 2004 roku przyjaźni się ze Scarlett Johansson.
Dodaj nowy komentarzgift.jhonson45@yahoo.com
gift.jhonson45@yahoo.com Witam drodzy Jak się dzisiaj, mam nadzieję, że wszystkie te rzeczy, jest ok z tobą jako mój przyjemność kontaktu z Tobą po obejrzeniu Twojego profilu w tym miejscu (http://ambinet.pl), które naprawdę interesował się mną o komunikacji z Państwem, jeśli masz chęć ze mną, abyśmy mogli poznać się lepiej i zobaczyć co się wydarzy w przyszłości. Będę bardzo szczęśliwy jeśli możesz napisać do mnie poprzez mój e-mail za komunikację Najprostszy i wiedzieć wszystko o sobie nawzajem ok, tu jest mój e-mail. i będzie czekać, aby usłyszeć od ciebie, Twój nowy przyjaciel upominkami. Hello dear How are you doing today, i hope every things is ok with you as its my pleasure to contact you after viewing your profile in this site(http://ambinet.pl) which really interest in me having communication with you,if you will have the desire with me so that we can get to know each other better and see what will happen in future. i will be very happy if you can write me through my email for easiest communication and to know all about each other ok, here is my email. i will be waiting to hear from you, your new friend Gift. (Id) gift.jhonson45@yahoo.com
(gift.jhonson45@yahoo.com 2011-02-15, 20:10:18)