zdjęcie Salma Hayek
Ocena: 4.82 (11)
Informacja o Salma Hayek

Salma Hayek-Jimenez (ur. 2 września 1966 w Coatzacoalcos) - jedyna pochodząca z Meksyku aktorka, która zrobiła karierę w Hollywood. Ze strony ojca ma korzenie libańskie. Mówi płynnie czterema językami: angielskim, hiszpańskim, portugalskim i arabskim.

Początkowo grała w meksykańskich telenowelach, dzięki czemu zyskała ogromną popularność w swym kraju. W 1993 wyjechała do Kalifornii, gdzie grała podrzędne role. W 1995 zagrała Carolinę u boku Antonio Banderasa w filmie Desperado, dzięki czemu zaistniała w Stanach. Potem posypały się kolejne role, m.in. w Dogmie, Polubić czy poślubić, czy Bardzo dzikim Zachodzie. Jej życiowa rola to Frida z 2002. W filmie tym zagrała znakomicie meksykańską malarkę Fridę Kahlo. Potem zagrała jeszcze w drugiej części Desperado oraz w komedii kryminalnej Po zachodzie słońca (2004).

W lutym 2004 roku Salma została międzynarodową twarzą firmy kosmetycznej Avon. Produktami reklamowanymi przez Hayek jest głównie seria zapachowa Today Tomorrow Always.

Salma Hayek była związana m.in. z Edwardem Nortonem i Joshem Lucasem. 14 lutego 2009 zawarła zwiazek małżeński z Francois Henri Pinaultem - prezesem firmy PPR, synem miliardera Francois Pinaulta.

21 września 2007 roku przyszła na świat jej córka - Valentina Paloma.
Dodaj nowy komentarzIdeał kobiety
Mój ideał kobiety
(miś 2012-07-17, 07:59:59)