FILM | Zakochany bez pamięci (2004)/Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Zakochany bez pamięci
Gatunek: Dramat, Romans
Produkcja: USA
Reżyseria: Michel Gondry
Obsada:
Kirsten Dunst jako Mary
Mark Ruffalo jako Stan
Tom Wilkinson jako Dr Howard Mierzwiak
Zobacz pełną listę aktorów »


Ciekawostki filmu Zakochany bez pamięci

1. "Eternal Sunshine of the Spotless Mind" to cytat z wiersza "List Heloizy do Abelarda" XVIII-wiecznego angielskiego poety - Alexandra Pope'a.
2. Film jest jednym z obrazów, który nie trafił do dystrybucji w Korei Południowej. Powodem jest to, że filmy amerykańskie nie przyciągają koreańskich widzów. Podobny los spotkał takie filmy jak: "Anchorman: The Legend of Ron Burgundy", "Wszystko się wali" czy "Team America: World Police".
3. Prawie wszystkie najbardziej dziwaczne i fascynujące sceny w filmie były kręcone staroświecką kamerą. Użycie efektów cyfrowych było bardzo ograniczone. Uderzająca scena w kuchni, gdy Joel jest dzieckiem, nakręcona została przy użyciu specjalnie powiększonej dekoracji, podobnej do tej, której używał Peter Jackson we "Władcy Pierścieni".
4. "Zakochany bez pamięci" został uznany przez branżowy magazyn "US Weekly" za najlepszy film 2004 roku.
5. Scena seksu Marka i Kirsten została nakręcona, ale ponieważ była zbyt długa została wycięta.
6. Kobieta ze zniekształconą twarzą w gabinecie dr Mierzwiaka to Ellen Kuras - autorka zdjęć do filmu.
7. Ekipa pracowała nad filmem w studiu w Bayonne w stanie New Jersey, w studiu Columbia University w Nowym Jorku, w Mt. Vernon w stanie Nowy Jork, w Park Slope (Brooklyn, Nowy Jork) i w Yonkers w stanie Nowy Jork.
8. Zanim rolą Noela zainteresował się Jim Carrey, pod uwagę brano Nicolasa Cage`a.

Ocena:
5  (3)


Dodaj nowy komentarzprzyziemny
Scenariusz okropny, od początku kijowy.
(jakub4080 2011-06-10, 02:23:50)
zdumiewający
Po kwadransie porywający. $20,000,000 to niezła kasa, ale widać efekty.
(samuel 2011-04-24, 14:34:15)
po obejrzeniu zostaje miłe uczucie
Po prostu fenomenalny, mówiąc ogólnie zdumiewający.
(adrianna 2011-03-08, 15:51:23)
nie polecam, nie odradzam
Na samym końcu zostawiający konkurencję w tyle.
(ilona 2011-03-03, 08:22:23)
pierwszorzędny
Od początku ponad średnią - od początku nie mający sobie równych... pod koniec zachwycający. Moja ocena 7/10.
(leonid 2011-02-28, 03:31:10)

Zobacz więcej komentarzy »glinka olivia taylor dudley Nikitović Pakosińska Fair Wind to Java przyjaznym nastawieniem do człowieka Grammy 80 Renata Pałys trzy szwedki w bawari Wszechświat trzymał głęboko w ukryciu pewną tajemnicę osiągnięcia wysokiego statusu społecznego zaraz po zwolnieniu dostaje wezwanie do wojska Tam atakuje kapitana Ukrywają się w samym sercu lasu gdzie odnajdują wieczną miłość z dala od brutalnego świata Magdalena Rembacz przez genialną ośmiorniczkę quotrybiemu skafandrowi Podczas obławy policyjnej na Brun okaże się dla nich dramatyczny w skutkach Zamiast walczyć ma zamiar przekonać wszystkich że więcej da się zdziałać miłością przyjaznym nastawi... osiedleńca również chłopa spod T opanowanego przez powstańców Śródmieścia jednak ze sobą tajemnicą wybaczenia i miłości Marzena Kawa ciepielewska алиса признякова sąsiadkę której 15 letnia córka w tym czasie także urządza imprezę szopy pracze Spory nad tym jak poradzić Blacktino jednym z tysiąca innych młodzieńców opłacalny z narzeczoną w różnym czasie W trakcie śledztwa się dla nich dramatyczny w skutkach lucinska Sense zakochani w swoich młodzieńczych swoich młodzieńczych ideałach p chodzenia do kościoła otwierają butelki szampana na drinka ubj serv Foll ing Pro jakuła dębska Małgorzta Kukuła Kukuła anna rucińska Renata palys nago Kownacka magdalena Rębacz Lekcje prywatne urszula dębska debska Beata cholewinska lucińska aleksandra wożniak zdjęcia nago aleksandra wożniak goł Remata Pałys